Теплові насоси
Общее описание можно прочесть тут : http://www.burservice.com.ua/1/ но мне более интересен стал Євген Висоцький, который под Киевом сам сделал тепловой насос с себестоимостью 4тыс. грн.
В Україні стають популярними теплові насоси - вид альтернативної енергії. Це пристрої, які використовують тепло землі для обігріву приміщень.
- У Європі такий вид опалення популярний, тому що там дорогий газ, - каже 31-річний В'ячеслав Джеджула, кандидат технічних наук. Він вивчає альтернативні види енергії. - У нас поки що немає. Теплових насосів важко конкурувати з традиційними опалювальними котлами, тому що вони оккупан років за 15-20.
Система опалення складається з колекторів для забору тепла, власне насосів з трубами і пристроїв, які віддають тепло в оселі.
- Принцип їх дії - зворотний до роботи холодильника, - продовжує доцент. - Там реагент розносить по стінках холод, а тут - тепло. Температура носія, яку він генерує, 35-50 градусів. Будинок треба обов'язково утеплити, традиційних батарей не вистачить для теплообміну. Найкраще встановлювати теплообмінні труби в підлозі або так звані фанкойли. Це пристрої, схожі на кондиціонери. Їх кріплять на стінах або під стеля, можуть працювати в режимі охолодження або обігріву.
Теплові насоси можуть відбирати тепло з землі, грунтових вод або повітря. Перші більш надійні, але дорожче монтаж. Колектори для забору тепла - Набір вертикальних або горизонтальних труб - треба вкопувати в землю.
- Для встановлення вертикального колектора треба бурити свердловини глибиною 20-100 метрів, - пояснює експерт. - Для горизонтального треба копати довгі траншеї глибиною 1,5 метра. Для опалення будинку на 100-150 квадратів виділяють ділянку площею 4 сотки. Після укладання колектора там не можна саджати дерева. Повітряний теплозаборнік кріпиться на будинку зовні, але ефективність цієї системи залежить від температури навколишнього повітря.
Киянин 32-річний Євген Висоцький виготовив систему опалення власноруч, пише /gazeta.ua. Колектор відбирає тепло з свердловини.
- Почалося з того, що купив будинок під Києвом площею 80 квадратів, поставив твердопаливний котел. Першу зиму топив дровами, торік вирішив зробити тепловий насос, - згадує Євген. - Теорію вивчав два місяці.
Спочатку Висоцький пробурив у дворі 5-метрову свердловину для відбору тепла, всередину вклав обсадних труб діаметром 125 мм Злив води - в існуючій свердловині, з якої в будинок закачується вода. Між забірної і зливної свердловинами викопав приямок для теплового насоса, який виготовив зі старого компресора потужністю 1 кВт. Власне теплообмінник виготовив з 10-метрової пластикової труби перетином 32 мм і нержавіючої гофри, заповнив його хладоагентом. Під час випробування вода з теплообмінника мала температуру 50 ° С.
Всі роботи господар зробив за місяць. Матеріали обійшлися в 4 тис. грн.
- Система працює. За годину насос споживає 1 кВт енергії, але переганяє в будинок 1,2 кубометра реагенту. З нього отримую 4 кВт енергії. У будинку тепло передається на теплі підлоги й радіатори. Якщо на вулиці до - 10, то тепла вистачає. Якщо нижче, то включаю додатковий електротен.


Комментарии
А по теме - штука интересная, жаль, без детальной схемы невозможно оценить, насколько трудоемко и реально собрать самому без специальной подготовки.
Минусы: нужна электроэнергия (нет электричества - нет и тепла) и нужны неплохие капвложения плюс помощь специалистов. Там же на форуме народ, уже делавший нечто подобное, утверждает, что дешевле 1000 у.е. самому сделать малореально. Нужен помощник, холодильщик или кондиционерщик, ибо с фреоном с наскоку особо не поиграешься.